چگونه یخچال ساید بایسایدراجابه جا کنیم؟

     

تماس با ما :ابراهیمی  09117889916   09115723235

حمل يخچال سايد باي سايد به خاطر وزن و قيمت و ابعادش چالش بر انگيز است.

حمل و جا به جایی یخچال ساید بای ساید به دایل ویژگی های هایی که دارد سخت است و در زمان حمل با وجود پله ها و طبقات منازل سخت تر نیز میشود .اگر مهارت کافی برای جا به جایی ان نداشته باشید منجر به اسیب به ان شده و ممکن است حتی روشن نشود.

فرقی نمیکند که یخچال از چه مارکی باشد این موارد برای همه ی انها کاربردی است.

فهرست مطالب

آماده‌سازي براي جابجايي يخچال سايد
روش‌هاي حمل يخچال سايد باي سايد
حمل يخچال سايد از پله
نصب و راه‌اندازي يخچال سايد
مشکلات پس از حمل سايد باي سايد
استخدام کارگر حمل يخچال

آماده‌سازي براي جابجايي يخچال سايد باي سايد

پیش از جا به جایی تمامی وسایل درون یخچال را خالی کرده و تمامی طبقات را از ان خارج کنید تا احتمال اسیب و شکستگی را به حداقل خود برسانید

 

حمل يخچال سايد

 

پيش از تماس با کارگر حمل يخچال يک کار کوچک ديگر هم بايد انجام دهيد: پاک کردن همه برفک‌ها. اگر براي جابجايي يخچال سايد عجله داريد، مي‌توانيد از سشوار براي آب کردن برفک‌هاي يخچال استفاده کنيد. اما هرگز از اين مرحله نگذريد.

در صورت رد شدن از اين مرحله، برفک‌ها در حين جابجايي آب خواهند شد و باقي وسايل را خيس خواهند کرد. پس از آماده‌سازي‌ها، مي‌توانيد براي حمل يخچال سايد آماده شويد. در بخش بعد به روش جابجايي اين وسيله عظيم مي‌پردازيم.

به ياد داشته باشيد که اگر حتي پس از مطالعه مقاله‌هايي درباره براي اسباب کشي مرتب و آموزش مهار بار ترجيح مي‌دهيد از شرکت‌هاي اتوبار و کارگر حمل يخچال کمک بگيريد (که هوشمندانه‌ترين تصميم است)، مي‌توانيد از طريق اپليکيشن اثاث کشي يک تيم متخصص را پيدا کنيد، و تک‌تک مراحل اسباب‌کشي‌تان از جمله جابجايي يخچال سايد را با خيال راحت به آنها بسپاريد.

روش‌هاي حمل يخچال سايد باي سايد

مشابه اسباب کشي ماشين ظرفشويي (يا ساير لوازم برقي آشپزخانه) و بسته بندي ظروف چيني، رعايت اصول حمل يخچال سايد از محيطي به محيط ديگر هم اصول و مراحل خود را دارد.

يکي از بهترين کارهايي که مي‌توانيد براي جابجايي يخچال سايد انجام دهيد، جدا کردن درب‌هاي يخچال از بدنه آن است. براي انجام اينکار به کمک يک کارشناس فني احتياج داريد، و توصيه نمي‌کنيم که خودتان درب را از بدنه اصلي يخچال جدا کنيد.

جدا کردن درب از بدنه اصلي يخچال علاوه بر اينکه حرکت دادن يخچال سايد را ساده‌تر مي‌کند، جلوي ايجاد خط‌وخش روي آن و غر شدن را هم مي‌گيرد. حمل يخچال سايد در اين حالت براي شما راحتي و ايمني بالايي دارد، اما کارگر حمل يخچال به لطف تجهيزات و مهارتي که دارد، بدون باز کردن درب‌ها وسيله را جابه‌جا مي‌کند.

اگر شما هم به هر دليلي قصد اينکار را پيش از جابجايي يخچال سايد باي سايد نداريد، حتما اطراف آن را با چسب‌هاي مخصوص چسب‌کاري کنيد. اين کار موجب جلوگيري از باز شدن ناگهاني درب هنگام انتقال مي‌شود.

 

جابجايي يخچال سايد

حمل يخچال سايد از پله

هنگام حمل يخچال از پله، حتما دقت داشته باشيد که يخچال را به صورت عمودي جابه‌جا کنيد. از کج کردن و جابجايي يخچال سايد باي سايد به صورت افقي (يا اصطلاحا خوابيده) به شدت پرهيز کنيد.

حمل يخچال به صورت خوابيده باعث مي‌شود که روغن کمپرسور به داخل لوله‌هاي خنک‌کننده گاز نفوذ کند. اين مسئله موجب روشن نشدن دستگاه پس جابجايي يخچال سايد مي‌شود.

برخي (ضمن ابراز سلب مسئوليت) توضيح مي‌دهند که اينکار آسيبي به دستگاه نمي‌زند، به شرط آن که ابتدا دفترچه راهنماي دستگاه را بخوانيد. همچنين پس از قرار دادن يخچال در مکان جديدش، به مدت 24 ساعت آن را روشن نکنيد. ما پيشنهاد مي‌کنيم اين ريسک را به جان نخريد، و مانند کارگر حمل يخچال، جابجايي يخچال سايد را اصولي و به صورت عمودي انجام دهيد.

نکته ديگري که بايد هنگام حمل سايد باي سايد به آن توجه کنيد، برخورد نکردن قسمت‌هاي پشتي يخچال به ديوارها، نرده راه پله‌ها و … است. آسيب رسيدن به بخش موتور و ديگر قسمت‌هاي پشتي در روند جابجايي يخچال سايد مي‌تواند دستگاه را به طور کامل از کار بيندازد.

 

کارگر حمل يخچال سايد باي سايد

استفاده از چرخ حمل بار براي جابجايي يخچال سايد

يک خلاقيت در اسباب کشي براي جابجايي يخچال سايد استفاده از چرخ‌هاي حمل بار است. اين وسيله ساده حرکت دادن يخچال سايد به شکل عمودي را به طرز عجيبي روان‌تر و آسان‌تر مي‌کند.

کارگر حمل يخچال هم معمولا از همين وسيله براي حمل يخچال از پله استفاده مي‌کند؛ البته در کنار کمربندهاي مخصوص. کارگر حمل يخچال با اين کمربندها دستگاه را در جاي خود محکم کرده، و کار خود را باز هم کمي ساده‌تر مي‌کند.

بهترين روش براي جابجايي يخچال سايد باي سايد اين است که ابتدا کمربندها را به يخچال ببنديد، و پس از اينکه از محکم بودن آن اطمينان حاصل کرديد، با کج کردن آن را به آرامي روي چرخ دستي بگذاريد و سپس آن را حرکت دهيد.

اکيدا توصيه مي‌کنيم براي افزايش ايمني، کار حمل يخچال سايد را به صورت گروهي (حداقل 3 نفر) انجام دهيد. براي رعايت نکات حمل اثاثيه در کرونا و شلوغ نشدن اين فرآيند، مي‌توانيد تنها براي حمل وسايل سنگين و حساس از خدمات باربري استفاده کنيد، و کارهاي ساده‌تري مانند جابجايي گياهان را خودتان به عهده بگيريد.

 

حرکت دادن يخچال سايد

نصب و راه‌اندازي يخچال سايد باي سايد

پس از جابجايي يخچال سايد باي سايد و قرار گرفتن آن در محل جديد، بايد آن را مجددا نصب و راه‌اندازي کنيد. هنگام نصب و راه‌اندازي يخچال سايد باي سايد اين نکته را در ذهن داشته باشيد: بلافاصله پس از حمل سايد باي سايد پريز آن را به برق وصل نکنيد؛ چون مايع درون کمپرسور بايد کاملا ثابت باشد تا يخچال بتواند کار کند.

پس از اينکه جابجايي يخچال سايد، نصب و راه‌اندازي آن را به پايان رسانديد، ممکن است با مشکلاتي روبه‌رو شويد. در ادامه اين مشکلات و مهمترين دلايل آن را بررسي کرده‌ايم.

 

حمل سايد باي سايد

مشکلات رايج بعد از حمل سايد باي سايد

در ادامه مشکلات رايجي که افراد پس از حرکت دادن يخچال سايد با آن مواجه مي‌شوند را بررسي مي‌کنيم:

روشن نشدن يخچال

بسيار اتفاق مي‌افتد که افراد پس از جابجايي يخچال سايد باي سايد، با مشکل روشن نشدن دستگاه مواجه مي‌شوند. اگر پس از حمل يخچال سايد متوجه شديد که يخچال روشن نمي‌شود، ابتدا برق داشتن پريز را چک کنيد.

در اکثر موارد، روشن نشدن يخچال از برق نداشتن پريز ناشي مي‌شود، به همين سادگي. البته خرابي ترموستات، مشکل اورلود (overload)، خرابي سيم رابط و … هم از ديگر دلايل روشن نشدن دستگاه پس از جابجايي يخچال سايد باي سايد هستند.

خيس بودن اپراتور و ريختن آب

از آزاردهنده‌ترين ايرادات پس از حمل سايد باي سايد همين مشکل است، که معمولا به دليل تنظيم نبودن ترموستات روي درجه مناسب بروز مي‌کند. تنظيم نبودن ترموستات باعث ضعيف شدن فنر زير اهرم کليد مي‌شود. در نتيجه آن زمان استراحت ترموستات افزايش مي‌يابد، و اپراتور خيس مي‌شود.

 

در “خدمت از ما” به بهترين متخصصين کارگر اسباب کشي و باربري در شهر خود دسترسي داريد.
به کارگر حمل يخچال نياز داريد؟

حمل و جابجايي يخچال سايد باي سايد هنگام اثاث‌کشي نيازمند تجربه و مهارت است. هرگونه اشتباه در حرکت دادن يخچال سايد ممکن است خسارت جدي براي شما در پي داشته باشد.

اگر قصد داريد يک اسباب کشي ايمن و بدون خسارت را تجربه کنيد، ما آماده کمک هستيم. در اپليکشين و وبسايت «خدمت از ما» نه تنها مي‌توانيد بهترين کارگر اسباب کشي و حمل يخچال سايد باي سايد را پيدا کنيد، بلکه مي‌توانيد قيمت حمل يخچال سايد باي سايد و هزينه حمل يخچال سايد هر طبقه را به رايگان نيز از آنها استعلام کنيد.

 

تماس با ما :ابراهیمی  09117889916  09115723235

 

اتوبار و باربری فرزانه
ظفر بار بابل
کامیونت و خاور داران
گل سبز بار
خاورداران بابل
پیروز بار بابل
آژانس باربری وانت بار اطمینان
باربری آریا
باربری سید
حمل و نقل شایان
باربری شانیابی
جابجایی فریزر
تخلیه بار مازندران

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *